YÜZE YAĞ TRANSFERİ

Yüze yağ enjeksiyonu, yüzde dolgunluk ve canlılık ihtiyacı duyulan bölümlere ince katmanlarla yağ enjekte edilmesi işlemidir. Enjekte edilecek olan yağ, karın ya da basen gibi uygun olan alanlardan alınır.

Yüze yağ enjeksiyonu kimlere yapılmalıdır?
Yüzünde genel bir yorgunluk ve yıpranmışlık olanlara ve orta yaşı geçmiş her hastaya yağ enjeksiyonları yapılabilir. Ayrıca yüzünde yapısal olarak orta yüzde basıklık, geride olan çene ucu, zayıf çene hattı gibi şikayetleri bulunanlara yağ enjeksiyonu yapılarak yüz konturları düzenlenebilir.

Yüze yağ enjeksiyonu ile aynı anda yapılan yardımcı veya kombine operasyonlar nelerdir:
Yüze yağ enjeksiyonu işlemi genellikle yüz ve boyun germe ameliyatları, endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, alt üst göz kapağı işlemleri ile kombine edilebilir. Kombinasyonlar ile yüzde gözle görülür bir etki ve daha güzel bir senkronizasyon sağlanabilir.


Yüze yağ enjeksiyonu ne kadar sürer, ne tür anestezi verilir?

Yüze yağ enjeksiyonu işlemi genel olarak   saat kadar süren, genel – sedasyon anestezi ile uygulanan bir işlemdir.

Yüze yağ enjeksiyonu sonrası hastanede yatış süresi nedir?
Eğer başka bir operasyon ile kombine edilmemişse hastanede kalım 0-1 gündür.

Yüze yağ enjeksiyonu nasıl teknikler uygulanır, nasıl yapılır?
Kişinin durumuna bağlı olarak uygun alandan liposuction yöntemi ile ortalama ihtiyaca göre 10 – 30 cc arası yağ dokusu alınır. Hastanın ihtiyacı olan bölge/bölgelere enjekte edilir.

Yüze yağ enjeksiyonu sonrası iz kalır mı?
Kesi işlemi olmadığı için iz olmaz.

Yüze yağ enjeksiyonu sonrası sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Yüze yağ enjeksiyonu sonrası kişi 1 – 2 saatte normal hayatına dönebilir. İşlem yapılan bölgede 4 – 7 gün kadar süren enjekte edilen yağ miktarına göre ödem ve hafif morluklar görülebilir, ancak kısa sürede kendiliğinden kaybolacaktır.

Yüze yağ enjeksiyonu sonrası kontroller ne sıklıkta olmalıdır?
Yüze yağ enjeksiyonu sonrası 3. günde kontrole gelinmesi yeterlidir. Bu nedenle şehir dışı veya yurtdışından gelecek hastalarımızın, işlem sonrası için en az 1 hafta şehirde konaklamaları gerekmektedir.

Yüze yağ enjeksiyonu riskleri nelerdir?
Yüze yağ enjeksiyonu işlemi, hastanın kendi dokusundan hazırlanan bir dolgu olduğu için, dolgu uygulamaları arasında en sağlıklı olan işlem olarak değerlendirilebilir. Çünkü alerjik reaksiyonlar otomatikman devre dışı kalmış olur.

Ancak her cerrahi müdahale gibi yağ enjeksiyonunda riskleri vardır. Enfeksiyon ve emboli çok nadiren de olsa görülebilen riskler arasındadır. Bu risklerden korunmak ve en aza indirgemek için doktorunuz tavsiyelerine mutlaka uymalı ve mutlaka bir plastik cerrahi uzmanı tercih etmeniz önerilmektedir.

YÜZE YAĞ ENJEKSİYONU AMELİYATI FİYATLARI:
Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları işlemi yapan ekibin tecrübesi, uygulanan metod, ek prosedürler ve hatta ameliyatın yapıldığı hastaneye göre değişiklik göstermektedir.

DİKKAT!
Ameliyatlarımız Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Refik Özerdem tarafından, tam teşekküllü ameliyathanesi bulunan hastanelerde, steril şartlarda yapılmaktadır.