SAKAL EKİMİ

21 yaşına kadar sakalın çıkmaması gibi durumlarda veya sakal kıran olarak adlandırılan bir sağlık probleminden dolayı da uygulanan bir operasyondur.

Sakal ekimi ameliyatları nasıl yapılır, kliniğimizde hangi metot uygulanır?
Tamamen kişiye özel planlanan sakal ekiminde, sakalların döküldüğü bölgeye, hastanın kendi ense bölgesinden ya da sakal bölgesinden toplanan dökülmeye dirençli kıl kökleri sakal bölgesinde seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir. İz kalmaması için ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Uygulama 2 ila 8 saat kadar sürer.

Sakal ekimi ameliyatı sonrası sosyal hayata ne kadar sürede dönülebilir?
Genellikle riski olmayan bir işlem olan sakal ekimi işlemi sonrası, sakalların çıkma ve sağlıklı bir biçimde uzamaları için belirli bir zamana ihtiyaç vardır.

İlk başta ekilen kıl kökleri kişinin sakalından farklı olmaktadır. Çünkü genellikle ekilen sakallar saç kılıdır ve daha yumuşak olması doğaldır. Ancak zamanla istenilen sertlik ve kalınlık yakalanılacaktır.

Sakal ekimi ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Operasyon sonrası 1 hafta boyunca, hastaya tarif edilen şekilde sakal yıkaması yapılır ve kabuklanmalar 7-10 gün içinde tamamen dökülür ve iyileşir.

SAKAL EKİMİ AMELİYATI FİYATLARI:
Sakal ekimi ameliyatı fiyatları ameliyatı yapan ekibe, operasyon metoduna, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

DİKKAT!
Ameliyatlarımız Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Refik Özerdem tarafından, tam teşekküllü ameliyathanesi bulunan hastanelerde, steril şartlarda yapılmaktadır.