SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, özellikle son yıllarda yaygın plastik cerrahi ve nakil türlerinden biri olarak talep görmektedir. Kısaca; başın arka tarafında, kelliğe daha fazla direnç gösteren, enseye yakın bölgeden alınan saç köklerinin, döklen bölgeye taşınması işlemidir. Günümüz teknolojisinde hastalar sadece kendine donör olabilmektedir.

Saç ekimi ameliyatları nasıl yapılır, kliniğimizde hangi metot uygulanır?
Tamamen kişiye özel planlanan saç ekiminde, saçların döküldüğü bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenir. Operasyonuyla hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir.

Uygulama 3 ila 5 saat kadar sürer.

Prof. Dr. Ömer Refik Özerdem kliniğinde, fue saç ekimi tekniğini kullanarak; sağlıklı saç kökleri toplama işlemi gerçekleştirilir. Saç ekiminin yapılacağı alana açılan kanallara sağlıklı ve dirençli saç köklerinin ekimi gerçekleştirilir.

Saç ekimi ameliyatı sonrası sosyal hayata ne kadar sürede dönülebilir?
Eğer işlem kişi tarafından çok fazla bilinsin istenmiyorsa, iş ve sosyal çevresinden uzak, yaklaşık 15 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer böyle bir durum yoksa, 2 gün içinde normal hayata dönülebilir.

Saç ekimi ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Yaklaşık olarak 10 – 15 gün arası bir sürede iyileşme beklenir ancak tam iyileşme saç kalitesi ve genetik yapıya da bağlı olarak, sekiz ya da on hafta sürmektedir. Kesin sonuçların ortaya çıkması için ise on ay veya bir yıl sonrasında görülmektedir.

Saç ekimi ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?
İyi ellerde nakledilen saçların çoğunun kalıcı olması beklenir. Ancak, bu saçın kişiye özel olan kalitesi, genetik yapısı ve toplanabilen bölgeye göre değişiklik gösterebilen bir oranda mümkündür.

SAÇ EKİMİ AMELİYATI FİYATLARI:
Saç ekimi ameliyatı fiyatları ameliyatı yapan ekibe, operasyon metoduna, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

DİKKAT!
Ameliyatlarımız Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Refik Özerdem tarafından, tam teşekküllü ameliyathanesi bulunan hastanelerde, steril şartlarda yapılmaktadır.