DUDAK KALINLAŞTIRMA ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Bugünün en gözde estetik uygulamaları arasında yer alan dudak kalınlaştırma (dolgunlaştırma) işlemi, daha çok dudak inceliğinden şikayeti olanların baş vurduğu, bazen sadece bir dudağın (alt ya da üst) bazen her iki dudağın birlikte dolgunlaştırıldığı bir estetik işlemdir.

Dudak kalınlaştırma estetiği nasıl bir teknik uygulanır?
Bu işlem dolgu maddeleri (hyalüronik asit) veya kişinin vücudundan alınan yağın transferi ile yapılabilmektedir. İşlem süresi dolgu maddesi için ortalama 5-10 dakika; yağ enjeksiyonu içinse 15-20 dakika arasındadır.

Dudak kalınlaştırma estetiği dolgu maddeleri mi, yağ enjeksiyonu mu daha kalıcıdır?
Kliniğimizde FDA (A.B.D Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı dolgu maddeleri tercih edilmektedir. Bu ürünlerin 6 - 9 ay kalıcılığının olduğu, tekrarlayan işlemlerde kalıcılığının uzadığı belirtilmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan uygulamalarda ise, her ne kadar verilen yağın yaklaşık yarısı zamanla yıkıma uğrasa da kalan kısım yıllarca bütünlüğünü koruyabilmektedir.

Dudak kalınlaştırma estetiği sonrası hastanede yatış süresi nedir?
Sıklıkla gerek olmaz.

Dudak kalınlaştırma estetiği sonrası iz kalır mı?
Görünürde hiçbir iz kalmaz.

Dudak kalınlaştırma estetiği sonrası süreci nasıldır?
İşlem sonrası şişlik (asimetri olabilir, zamanla düzelir), morluk vb. yan etkiler görülebilmektedir.

Dudak kalınlaştırma estetiği riskleri nelerdir?
Unutulmamalıdır ki, her cerrahi müdahale bir risk taşımaktadır. Ancak dudak yapıları ince olan hastalarda dolgu malzemeleri veya yağ dokusu ile dudak kalınlaştırma işlemi, tecrübeli ellerde riski düşük bir uygulamadır.

Avrupa, Türk Ve Dubai Yeterlilik Sertifikalı, Amerika Plastik Cerrahi Ve Isaps Üyesi Estetik Cerrahlar