GENÇLİK AŞISI

Gençlik aşısı, cildin kaybettiği nem ve canlılığın geri kazandırılması, deformasyonların ve ince kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir mezoterapi  yöntemidir.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?
İçerisinde yoğun oranda saf hyaluronik asit bulunan kokteyl karışımı çok küçük ince iğnelerle enjeksiyon şeklinde lokal anestezi kremi ile uyuşturulduktan sonra yapılmaktadır.

Gençlik aşısı 2 hafta arayla 2 ya da 4 seans uygulanabilir. 6 ayda bir tekrarlanması ile etkisinin uzun süre devam ettiğine dair çalışmalar vardır.

Gençlik aşısının etkisi nasıl görülür?
Gençlik aşısı içerdiği hyaluronik asidin saf halde kullanılması sayesinde dermisde yayılarak o bölgeyi sarar ve su tutma özelliği ile cildin canlanıp nem kazanmasına, kollajen ve elastin aktivitesinin artırmasına yardımcı olur.

Ciltte meydana getirdiği yenilenme ve doku onarımı ile cildin daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesine neden olur.

Gençlik aşısını kimler yaptırabilir?
Gençlik aşısı 20 yaşın üzerinde herkese ve her cilt tipine uygulanabildiği gibi diğer anti-aging uygulamaları ile tamamlayıcı bir tedavi olarak da kullanılabilir.

Gençlik aşısı nerelere uygulanabilir?
Tüm yüz, göz altları, dekolte, boyun ve eller gibi cildin canlanmasını, doğal nem oranının artmasını istediğimiz bütün alanlara enjekte edilebilir.

Gençlik aşısı uygulaması komplikasyonları nelerdir?
Uygulanan bölgede geçici olarak hafif şişkinlik, kızarıklık veya morluk görülebilir. Ancak bu etkiler kalıcı değildir.