KOL GERME ESTETİĞİ AMELİYATI

Kol germe estetiği ameliyatı, kol sarkmalarını gidermek için genellikle genel-sedasyon anestezisi altında yapılan bir ameliyattır.

Kol germe ameliyatları nasıl yapılır?
Sarkmanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, ortalama 1-3 saat arası süren kol germe ameliyatında, kolların iç kısımlarından koltukaltına uzanan kesiler yapılarak fazla ve sarkık olan cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılarak yapılmaktadır.

Kol germe ameliyatlarında hangi teknikler kullanılır?
İleri derecede sarkmalarda fazla deri liposuction sonrası cerrahi kesi ile alınır. Fazla sarkma olmadığı durumlarda da sadece liposuction yapılır. Sıklıkla kilo verme sonrası genel vücut toparlama ameliyatları ile kombine edilir.

Kol germe ameliyatı sonrası hastanede yatış süresi nedir?
Sadece kol germe yapıldı ise sıklıkla aynı gün taburcu edilir.

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Ameliyat sonrası tam iyileşme süreci 2-3 hafta kadar devam etmektedir. Bu sürenin sonunda da ağır kaldırma ya da ağır egzersizler yapmak için mutlaka doktorunuzun onayını almanız gerekir. Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir.

 Kol germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?
İzli bir ameliyattır. Derinin kesilip çıkarıldığı çok fazla sarkmanın giderildiği ameliyatlarda, görülebilen izler kolun iç kısmında saklanır. Sadece liposuction ile yapılanlarda ise fark edilir iz kalmaz..

Kol germe ameliyatı sonrası kontroller ne sıklıkta olmalıdır?

Sadece kol germe ameliyatı yapıldı ise 1 hafta içinde kontroller yapılırken; kombine ameliyat içinde yapıldı ise yapılan işleme bağlı daha erken olabilir. Şehir veya yurtdışından gelecek hastaların, sadece kol germe ameliyatı olacaksa, ameliyat sonrası 3. günde kontrole gelmeleri gerektiği için en az 5 gün boyunca şehirde konaklamaları gerekmektedir.

Kol germe ameliyatının riskleri nelerdir?
Kol germe ameliyatının normal genel anestezi ameliyatları riskinin dışında her hangi bir riski yoktur.

KOL GERME AMELİYATI FİYATLARI:
Kol germe ameliyatı fiyatları, ameliyatı yapan ekibe, operasyon metoduna, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

DİKKAT!

Ameliyatlarımız Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Refik Özerdem tarafından, tam teşekküllü ameliyathanesi bulunan hastanelerde, steril şartlarda yapılmaktadır.

Avrupa, Türk Ve Dubai Yeterlilik Sertifikalı, Amerika Plastik Cerrahi Ve Isaps Üyesi Estetik Cerrahlar