SAÇ EKİMİ

 

ÖZET BİLGİ:

İşlem süresi: ortalama 4-6 saat 

Anestezi türü: lokal – sedasyon anestezisi

Hastane kalış süresi: Gerek yok

Uygulanan Teknik: FUE (tek tek dokular alınıp saçsız bölgeye transfer edilir).  

Saç ekimi (nakli) fiyatları (ücretleri) yapılan alanın genişliğine, transfer edilecek greft sayısına ve işlemi gerçekleştirecek saç ekim ekibine göre değişmektedir.

İlk kontrol 3. günde yapılmaktadır. 

Fiyatları: FUE Saç ekimi fiyatları işlemi yapan ekibe; yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir. Ekip içinde mutlaka bir uzman hekimin olması önerilmektedir. 

Öncesi Sonrası Resimler: Öncesi sonrası saç ekim resimlerinin web sayfalarında ve/veya sosyal medyada paylaşımı yasa gereği mümkün değildir.

Video: Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Not: Şehir dışından veya yurt dışından gelecek hastalarımızın en az 3-5 gün kalmaları önerilir.

 

ÖNEMLİ:

– Saç transplantasyonu-ekimi veya nakli kişinin bir gününü alan, ancak etkileri yıllarca, belki de ömür boyu süren ve günümüzde kaybedilmiş saçların telafisi için en doğal tedavi şekli olarak görülen bir işlemdir (kaynak: Amerikan Plastik Cerrahi Birliği internet sitesi – www.plasticsurgery.org).

– Erkeklerde saç dökülmesi daha bölgesel olduğu ve dökülme süreci ön görülebildiği için tedavisi daha kolaydır. Kadınlarda saç dökülmesi daha yaygın bir alanda meydana gelir, bu nedenle de tedavi seçeneklerimiz ne yazık ki daha azdır.

– Verici alanın az olması, diğer bir deyişle saç kaybı olan alanın geniş olması, ekim için elde edilebilecek saç (folliküler ünite) sayısını düşüreceğinden sınırlayıcı bir etken olabilmektedir.

– Genellikle 2000’in üzerinde folliküler ünite (her bir ünite 1-4 arası saç kökü içerir) tek bir seansta ekilebilmekte ve tüm tedavi çoğunlukla 1 – 3 seansta tedavi tamamlanabilmektedir.

– Alıcı alanda ilk günler kabuklanma olabilir. Ancak birçok hasta operasyondan 1 hafta sonra şapka kullanmaya gerek olmadan dışarı çıkabilmektedir.

– Ekilen saçlar ilk zamanlarda dökülmektedir. İçerideki köklerden yeni saç çıkması 3-6 ayı bulmaktadır. İkinci bir seans planlanıyorsa bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

– Greft veya doku nakil yapılmaktadır. Kökün kendisi değil doku sayısı ile hesaplama yapılır. Her bir dokuda 1-3 adet saç kökü yani kılı bulunabilir. Örneğin 3000 doku transferi sonrası 5000 ortalama kök sayısı verilebilir.

– Bazı kişiler basın yayın organlarında kendilerini saç ekimi uzmanı olarak tanıtmaktadırlar. Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanmış böyle bir uzmanlık dalı bulunmamaktadır. Kısacası yasal değildir. Bu kişilerden bazılarının hekim bile olmayışı ise çok düşündürücüdür (bakınız Türk Plastik Cerrahi Derneği kamu oyu açıklaması: http://www.plastikcerrahi.org.tr).

Başa dön
Call Now ButtonBize Danışın