GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI ( KAZ AYAĞI BÖLGESİ )

Yıllar geçtikçe daha az çalışan hücreler ve dış etkenlerin yarattığı olumsuz etkiler ne yazık ki kendini ilk olarak göz çevresinde göstermeye başlar. Botulinum dışında hiçbir yöntem, kırışıklıkların görünümünü azaltmada bu kadar etkili olmamıştır. Genç ya da yaşlı fark etmez, botulinum toksin enjeksiyonu kaygılı ya da yorgun görünümü silmede etkili bir yöntemdir ve birkaç dakikada tamamlanır.


Göz çevresindeki sorunlara sadece ilerleyen yaşımız ve mimiklerimiz neden olmaz. Uykusuzluk, aşırı kafein tüketimi, bilgisayar ve tablet ekranları, televizyon karşısında geçen uzun saatler, dengesiz beslenmek ya da yeteri kadar uyuyamamak da göz çevremizi yorgun, yıpranmış ve yaşlı gösterir.


Göz çevresinin aşırı hassas oluşu daha çabuk yıpranmasına yol açtığı için, en sık görülen sorunlar da göz çevresi kırışıklıklarıdır. Göz çevresi kırışıklarında botulinum toksin, estetik uygulamaların en popüleridir.


Botulinum toksin uygulaması, çizgilerin oluşmasına neden olan kasların hareketini minimuma indirir. Enjeksiyonun etkisi yaklaşık dört gün içinde ortaya çıkmaya başlar, tam sonucun alınması ise bir hafta sürecektir ve işlemin yaklaşık 4 ila 6 ayda bir tekrarlanması gerekir.

Başa dön
Call Now ButtonBize Danışın