DUDAK BÜYÜTME VE ŞEKİLLENDİRME

Dudak kalınlaştırma işlemi 2 şekilde yapılabilir. Bunlar;1.YAĞ ENJEKSİYONU (LİPOFİLLİNG)Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokularının birtakım işlemlerden geçirildikten sonra tekrar dudaklara enjekte edilmesidir. Dolgu maddeleri yumuşaklık ve katlanabilirlik özelliğine sahip olmalıdır. Bu nedenle dudak büyültme işlemini kişini kendi yağıyla yapmak en doğal ve risksiz yöntemdir. işlem 10 dakika sürer ve hastane şartları gerektirir. İşlem sonrası 2-3 hafta kadar dudaklarda belirgin şişlik olur. Enjekte edilen yağ ın ortalama %25 i hayat boyu dudaklarda kalır. Bu nedenle kalıcı dolgun dudaklara sahip olmak için ortalama 6 ay arayla yapılacak 3 yada 4 seans yapılması gereklidir.2. HAZIR DOLGU MADDELERİ

Birçok çeşit hazır dolgu maddesi bulunmaktadır . Dolgu maddesi tipine göre kalıcılıkları farklılık arz etmektedir.


Uzun süreli dolgular (2-5 yıl) risk teşkil etmekte komplikasyon ihtimalleri oldukça fazla olmakta aynı zamanda sert dokuları nedeniyle doğallıktan uzak olmaktadırlar. Bu nedenle kliniğimizde 6-8 ay kalıcılığı olan hyaluronic acid (Juvederm) harici herhangi bir sentetik dolgu maddesi kullanmamaktayız .


Hyaluronic asit (juvederm) dolgu maddesi muayenehanede yapılan birkaç dakika süren bir işlemdir. Özel bir kremle yaptığımız uyuşturma işleminin ardından üst dudağa bir miktar dolgu maddesi enjekte ediyoruz sonra hastamıza ayna verip bakmasını istiyoruz. Hasta ebatı begenirse kalan dolgu maddesini alt dudağa kullanıyoruz. Hasta aynada baktıktan sonra miktarı az bulursa aynı bölgeye bir miktar daha enjekte ediyoruz .Bu sayede işlem sonrası hastanın sürprizle karşılaşmamasını sağlıyoruz.
Üst dudakta iki ayrı bölgeye dolgu yapılmaktadır. Bunlardan birincisi volüm verip dudağı dolgunlaştırmak amaçlı vermillion dediğimiz dudağın kırmızı kısmına yapılan büyültme işlemidir. Diğeri ise white mucucutan line dediğimiz dudak kırmızısıyla deri beyazının birleşim çizgisidir. Bu bölgeye dudağı şekillendirmek silik birleşim çizgisini yükselterek dudakların daha şekilli ve hoş durmasını sağlamak ayrıca dudagın M şeklini ortaya çıkarmak amaçıyla yapmaktayız.


Dudağınız çok inceyse bir defada dolgu maddesinin tamamını kullanmak halk arasında ördek gibi olarak tabir edilen aşırı gergin bir dudağın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu istenmeyen durumla hastalarımızın karşılaşmaması için önce 1 cc lik dolgu maddesinin yarısını enjekte ediyor, kalan yarısını 3 hafta sonra yapıyoruz. Bu sayede dudak ani büyümediği için hem daha doğal bir görünümde oluyor hemde hastamızın sosyal hayatında kısıtlılıklara neden olmamasını sağlıyoruz.


Çok ince dudaklara sahipseniz ve yüzünüzle uyumlu dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır;


Dudaklarınıza krem sürüp uyuşmasını sağlayıp sonra 1 cc lik dolgu maddesinden açıp yarısını enjekte edeceğiz. Bu sayede abartılı şişlik yada ördek görüntüsü olmayacak. 20 gün sonra tekrar gelin ve açtığımız dolgunun kalanını yapalım. (Bu sayede yavas yavaş büyüme olduğu için kimse farkında olmadan dudaklarınız bir miktar büyümüş olacak.) 2 ay sonra tekrar gelin ve bir tüp daha açıp alt ve üst dudağınıza bölüştürelim . Bu sayede 1 yıl kadar kalıcılığı olan hoş görünümlü dolgun dudaklara sahip olacaksınız.


Dudak volümünüz iyi ama biraz daha dolgun olmasını istiyorsanız bu durumda sadece 1 tüp dolgu açıp yarısını üst kalanınıda alt dudağınıza yapıyoruz. Bu sayede ortalama 8 ay kadar eskisinden çok daha dolgun ve güzel görünen dudaklara sahip olacaksınız.

Başa dön
Call Now ButtonBize Danışın