DOLGU UYGULAMALARI

Dermal dolgu maddeleri yüz hatlarını azaltmaya ve yüzdeki hacim ve dolgunluğu geri kazanmaya yardımcı olur.Yaşlandıkça yüzlerimiz doğal olarak deri altı yağını kaybeder. Yüz kasları daha sonra cilt yüzeyine daha yakın çalışır, bu nedenle gülümseme çizgileri ve kaz ayakları daha belirgin hale gelir.

Yüz cildi de biraz gerilir ve bu yüz hacmi kaybına katkıda bulunur. Yüz cildini etkileyen diğer faktörler güneşe maruz kalma, kalıtım ve yaşam tarzını içerir.

 

Dermal dolgu maddeleri neler yapabilir:

  • Dudak kalınlaştırma
  • Yüz kırışıklıklarını ve kırışıklıklarının yumuşatılması
  • Girinti izlerinin görünümünün daha kabul edilebilir hale getirilmesi
  • Yüzdeki kontur deformitelerinin azaltılması
  • Alt kapakların gölgesinin azaltılması (bu işlem için kliniğimizde yağ enjeksiyonu tercih edilmektedir)

 

Dermal dolgu maddeleri erken yaşlanma belirtileri olanlarda veya yüz gençleştirme cerrahisi geçirmiş kişilerde destek tedavide yardımcıdır.

 

Dermal dolgu maddeleri neler yapamaz:

 

Bazı hastalar için, yüz germe, kaş kaldırma veya göz kaldırma gibi cerrahi müdahaleler en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolgu maddeleri gibi minimal girişimsel gençleştirme tedavileri aynı sonuçları elde edemez, ancak yüz germe işleminin uygun hale geldiği süreyi geciktirmeye yardımcı olabilir. Dermal dolguların yüz yaşlanması için geçici tedaviler olduğunu ve uzun süreli sonuçlar için devam eden tedavilere ihtiyaç duyulacağını hatırlamak önemlidir.

 

Adaylar:

 

Aşağıdaki durumlarda dermal dolgu maddeleri için iyi bir aday olabilirsiniz:

  • Fiziksel olarak sağlıklı
  • Sigara içmeyen
  • Görünümünüzü iyileştirmek için olumlu bir bakış açısına ve gerçekçi hedeflere sahip olan
  • İyi cilt sağlığını korumaya kararlı kişiler.

 

Bir profesyonel seçin:

Her ne kadar dermal dolgu maddeleri yüze ait bölgelerin dolgunluğunu sağlamakta ve daha genç bir görünümü geri kazanmada belirgin bir iyileşme sağlayabilen hızlı, ofis içi bir prosedür olsa da, etkili ve güvenli müdahale için uzmanlık eğitimi almış ve yüz anatomisini kapsamlı bir şekilde bilen bir hekimin varlığı şarttır. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi dermal dolgularda önemli -yan etkiler meydana gelebilir, bu nedenle yeterlilik sertifikalı bir uzman (ör. Estetik Plastik Cerrah) tarafından tedavi edilmesi güvenliğiniz ve iyi sonuçlarınız için gereklidir.

Başa dön
Call Now ButtonBize Danışın