DOKTORLARIMIZ

Amerika’da 3 ayrı Üniversite Hastanesinde üst ihtisas yapmış ve ayrıca Birmingham’da ALABAMA Üniversite Hastanesinde akademisyenlik yapma onurunu yaşamıştır.

Avrupa (EBOPRAS) ve Türk (TPRECD) Yeterlik Belge sahibi bir Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanıdır.

Uzmanlığından sonra yurt dışında eğitim aldığı üst ihtisas konuları arasında: Estetik Cerrahi uygulamaları ile Mikrocerrahi, Saç Ekimi, Lazer Kullanımı, Endoskopik Yüz germe/Kaş Kaldırma, Çene-Yüz Cerrahisi bulunmaktadır.

Amerika’daki eğitim ve çalışma hayatı ilk olarak 1998-2000 yılları arasında Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamıştır. Sonrasında yine Amerika’da sırasıyla önce Miami sonra da Alabama Üniversite hastanelerine kabul edilmiş bu Üniversite hastanelerinde dünyaca ünlü Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanlarından Dr Luis Vasconez (Alabama University – akademik ünvan ile çalışmıştır – Estetik cerrahi uygulamaları alanında) ve Dr Anthony Wolfe ( Miami University – maksillo fasial cerrahi alanında) ile beraber çalışmıştır.

2014-2017 yılları arası Dubai’de Plastik cerrahi uzmanı olarak bulunmuştur.

İlk isim olarak bir çok uluslararası dergilerde makalesi yayınlanmış ve kitap bölüm yazarlığı da bulunan bir Plastik cerrahi uzmanıdır.

 • Tıp eğitimini Türkiye’nin en güzel sahil şehirlerinden İzmir’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1985-1991 tarihleri arasında tamamladı.
 • 1992-1998 yılları arasında Adana Çukurova Üniversitesi’nde Genel Cerrahi ve Plastik Cerrahi eğitimlerini tamamladı.
 • 1998-2000 arasında Pittsburgh Üniversitesi (Pittsburgh, PA, USA) Plastik Cerrahi Bölümünde araştırma fellovu (research fellow) olarak görev yaptı.
 • 2000-2002 yılları arasında Adana Başkent Üniversitesi hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümü’nde akademik kadroda göreve başladı.
 • 2002 yılında Miami Üniversitesi ve Miami Çocuk Hastanesi Craniofacial Surgery (Baş-Boyun Plastik Cerrahisi) Programına kabul edildi. Burada 1 yıl boyunca dünyanın tanınmış cerrahlarından Prof. Dr. Anthony Wolfe’ün asistanı olarak çalışma onuruna erişti. Miami’de South Miami ve Jackson Memorial ve Cedar’s Hastaneleri’nde yine Dr. Wolfe’ün asistanı olarak sayısız estetik cerrahi operasyonunu gerçekleştirdi.
 • 2003 tarihinde Başkent Üniversitesi’ne dönüp önce Yrd. Doçent ve ardından Doçent sıfatlarını almaya hak kazandı.
 • 2005 tarihinde Birmingham Alabama Üniversitesi İleri Estetik Cerrahi Uygulamaları Merkezi’nde Estetik Cerrahi üst ihtisas programına kabul edildi. Burada estetik cerrahinin tanınmış isimlerinden Prof. Dr. Luis O. Vasconez’in estetik asistanı olarak çalıştı. Aynı zamanda Alabama Üniversitesi akademik kadrosu üyesi olarak üniversiteye bağlı UAB hastanesi, Birmingham Çocuk Hastanesi ve Coopergreen hastanelerinde görev yaptı.
 • 2005 ve 2016 tarihlerinde ülkemizde Türk Estetik, Plastik ve Estetik Cerrahi Derneği’nin sınavlarını başarılı tamamlayarak mezuniyet sonrası yeterlilik diploması almaya hak kazandı.
 • 2006 yılında Avrupa Estetik ve Plastik Cerrahi Board’unun (EBOPRAS) yazılı ve uygulamalı sınavlarını başarıyla vererek fellow of the EBOPRAS (FEBOPRAS) sıfatını almaya hak kazandı.
 • 2018 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde Profesörlük unvanını aldı. Bu tarihten itibaren Üsküdar ve İstanbul Başkent Üniversitesi hastanelerinde akademik faaliyetlerine devam etmektedir.
 • Özerdem’in halen büyük çoğunluğu yurtdışı olmak üzere 6 adet kitap bölümü yazarlığı ve sayısız makale ve kongre sunumu vardır.
Başa dön
Call Now ButtonBize Danışın