DEKOLTE BÖLGESİ ÇİZGİLERİ

Kadınlarda boyun estetiği kadar dekoltenin de güzelliği ve estetik duruşu önemlidir. Sıkılığını kaybeden cilt, güneş ışınlarıma maruz kalma, sürekli yüz üstü yatma ve sigara-kafein vb nedenlerle artan kırışıklıklar, boyun ve dekolte bölgesindeki estetik görünümü olumsuz etkiler. Botulinum Toksini dekolte bölgesini estetiği uygulamaları sayesinde dekoltedeki kırışıklık ve çizgileri azaltılabilir.


Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmeler kadınlar için gerçekten rahatsız edici bir görüntü yaratır. Buna ek olarak bu bölgede elastikiyet kaybına yol açan yağ birikmesi ile deri sarkmaları görülür. Tedavide bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilmesi hedeflenir. Bu bölgeye uygulanan botoks kırışıklık ve çizgileri azaltarak daha gergin bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar.


Botulinum Toksini uygulaması minik iğnelerle kaslara ilacın verilmesi şeklinde acı hissedilmemekle birlikte uygulamadan önce anestezik etkili bir krem sürülebilmektedir. Uygulama 10-15 dakika içinde bitmekte ve sonrasında herhangi bir ödem gözlenmemektedir. Bir seanstan sonra uygulandığı bölgede kısa sürede iyilik hali görülmeye başlar, tam etkisini ise 3-7 günde gösterir. Ancak bu etki 3-4 ay arasında bir süreçte kaybolmaktadır

Başa dön
Call Now ButtonBize Danışın